Stylistunk, Máté Ildikó ezúttal ahhoz ad tanácsot, hogyan lehet praktikusan összepakolni egy utazásra. Veled is előfordul, hogy az utolsó pillanatban, pánikszerűen dobálod be a ruhákat, amik aztán olykor nem is passzolnak egymáshoz? Következzen néhány praktika, hogy ez ne forduljon elő idén nyáron!
Mindenekelőtt fontos megnézni még az indulás előtt, milyen idő várható azon a helyen, ahová éppen utazol. Ezután gondold végig, hogy aktív vagy passzív nyaralást tervezel. Ha azt tűzted ki célodul, hogy egész nap a parton sütteted a hasad, bizonyára nem kell cipelned a túracipődet. Ha pedig egy erdei kempingezést tervezel, nyugodtan hagyd a szekrényben a kis fekete ruhádat!
Mindig csak a legszükségesebb dolgokat vidd magaddal! Érdemes jól variálható alapdarabokat becsomagolni.
Ha külföldre utazol, bizonyára több holmival térsz majd haza, ezért fontos, hogy ne legyen tele a bőröndöd felesleges holmikkal.
Készíts listát!
Ha már tudod, milyen időre számíthatsz, és milyen programok várnak rád a nyaralás során, érdemes listát készítened a bepakolandó holmikról!
Nézzünk egy példát! Egy vízparti, városnézős kikapcsolódáshoz ezeket érdemes magaddal vinned:
- fürdőruha
- kendő/strandkendő
- sapka, kalap, napellenző
- napszemüveg
- törölköző
- papucs
- szandál
- zárt cipő/sportcipő
- póló/topp
- szoknya
- ruha/maxiruha
- rövidnadrág
- farmer
- öv
- pulóver
- farmer kabát/esőkabát
- fehérnemű
- zokni
- hálóing/pizsama
A mennyiségnél pedig vedd figyelembe, hány napra utazol!
Nézzük át kicsit jobban az egyes darabokat!
Felső: Pólók, toppok (lehet sportos, elegáns, klasszikus) fontos, hogy mindennel párosíthatóak legyenek. Csomagolj egy lazább fehér inget vagy blúzt is, ami nagyon praktikus nappali viselet nadrággal, szoknyával, esetleg shorttal. Ráadásul még a strandon is hasznos lehet, mert védelmet nyújt a napsugarak ellen.
Nadrág: Rövid vagy hosszú farmernadrág, ami minden napszakban bevethető. Egy laza, bő szárú nadrág pedig abszolút Jolly Joker!
Pulóver, kabát: Egy csinosabb darab az esti séták során, egy lezser farmerkabát pedig a hűvös napszakokban lehet jó barátod. Ha csapadékos idő várható, érdemes beraknod egy esőkabátot is, ami könnyű és nem is foglal el sok helyet.
Ruha vagy szoknya: Szoknyából vagy ruhából lehet mini, midi és maxi is. Fontos szempont, hogy a szoknyák elegáns és sportos darabokkal is kombinálhatóak legyenek. Maxi ruháknál pedig érdemes a könnyed anyagúakat választanod.
Cipők: Túrázáshoz sportcipő, városnézéshez egy kényelmes papucs, egy csinos lapos sarkú vagy egy telitalpú szandál lehet a befutó, amely az esti programokon is megállja a helyét.
Táska: Itt is fontos szempont, hogy milyen jellegű a nyaralás. Ha egy strandolós nyaralást nézünk, akkor a partra, vagy akár a városnézéshez jó lehet egy hátizsák, vagy egy nem túl nagy strandtáska, az esti vacsorához pedig egy clutch passzol.
Kiegészítők: A stílusos napszemüveg és a szalmakalap a vízparti nyaralás elengedhetetlen kellékei. Az ékszerekkel minden szettet fel tudsz dobni, ezért mindenképpen legyen nálad fülbevaló, nyaklánc és karkötő is. Kendőkből is dobhatsz be néhányat - az öltözékedet vagy akár a frizurádat is feldobhatod velük. (A kendőkről hosszabban
ITT olvashatsz!)
Fürdőruha: Ebből a ruhadarabból, ha teheted, csomagolj többet is! Arra viszont ügyelj, hogy hasonló legyen a szabásuk, hiszen a napozás során ott marad a nyomuk!
Mielőtt nekilátsz a csomagolásnak, készítsd ki a listát a bőröndöd mellé! Amikre már biztosan nem lesz szükséged, azokat nyugodtan berakhatod a táskába már napokkal az indulás előtt, arra azonban figyelj, hogy húzd is ki a listáról, ha bekerült a bőröndbe. A lista segítségével biztosan nem maradnak ki azok a dolgok sem, amiket még az indulás napján is használsz.
Ha az egész családnak te pakolsz, érdemes mindenkinek külön listát készíteni, hogy biztosan mindenkinek meglegyen mindene az önfeledt nyaraláshoz!
Máté Ildikó
stylist